Locatie in beeld - IND-aanmeldcentrum Ter Apel

Geen werkplek is hetzelfde bij de RSO. Zoals die van collega's Carmen Schomaker en Filippo Ledda. Zij werken als voorwerkers bij het IND-aanmeldcentrum in Ter Apel, een bijzondere werkplek. Het asielcomplex Ter Apel was afgelopen zomer vaak in het nieuws. ‘Ook voor ons team betekende deze crisis veel extra werk’, vertellen Carmen en Filippo.

Beeld: ©Rijksschoonmaakorganisatie / Paul Voorham

Het IND-pand is onderdeel van het opvangterrein in Ter Apel. Hier doen asielzoekers een aanvraag om in Nederland te kunnen wonen. Carmen: ‘Met zo’n dertig RSO-medewerkers houden we het IND-gebouw dagelijks schoon. Het pand bestaat uit kantoren en wachtruimtes.’ Filippo: ‘Meestal is de sfeer op het terrein redelijk goed. Maar deze zomer was het crisis. Honderden mensen moesten wekenlang buiten slapen op de grond. Dat was pijnlijk om te zien.’ Carmen: ‘Het zorgde ook voor veel drukte en onrust in het IND-pand. Mensen raken toch extra gespannen.’ Filippo: ‘Voor ons team betekende het veel extra werk. Zeker toen de IND haar wachtruimtes opende voor de nacht, als noodoplossing. Heel begrijpelijk natuurlijk. Niemand wil buiten slapen.’

Carmen: ‘Voor ons was het de schouders eronder en gaan! Meer afval opruimen, vaker toiletten en vloeren poetsen. En ook flexibel omgaan met onze werkuren. Veel collega’s hebben extra gewerkt deze zomer. Ook moesten we invallers inhuren, omdat een deel van de collega’s op vakantie was.’ Filippo: ‘Maar door de inzet van ons topteam en enkele goede uitzendkrachten lukte het alle ruimtes goed schoon te houden. Petje af! We zijn ontzettend trots op ons goede en hechte team, en hoe we het samen doen in Ter Apel.’